kezdolap kik vagyunk programjaink projectek kapcsolat tamogatoink
rolunk
uzenetek
kepek
esemenynaptar
hirlevel
jelentkezzen onkentesnek
legyen on is tamogatonk
Hírek mégtöbb hír >>
Dokumentumok

Jelentkezzen önkéntesnek!

1. Ki lehet önkéntes?

  • bárki, aki kedvet érez az önkéntes munkához
  • gyermekkórházakban, aki elmúlt 14 éves
  • minden más területen, aki elmúlt 18 éves
  • részt vesz az általunk szervezett 3 alkalmas, ingyenes felkészítőn
  • rendelkezik heti 2-3-4-5 óra szabadidővel
  • nem kell egészségügyi végzettség

2. Mit kell tenni, ha jelentkezni szeretne önkéntesnek és mi történik az önkéntessel, miután jelentkezett?

A kórházi önkéntesnek jelentkezők egy 3 alkalmas felkészítőn vesznek részt, mely ingyenes. Évente általában 6-8 felkészítőt tartunk, ősszel és tavasszal.
A jelentkezőket a felkészítő után személyesen vezetjük be a feladatokba, mely sok odafigyelést igényel, ezért egy-egy felkészítő létszáma korlátozott.
A résztvevők a felkészítő elvégzését követően választhatnak önkéntes tevékenységüknek helyszínt.
A felkésztőn csak előre regisztrált jelentkezők vehetnek részt.

A felkészítőkre jelentkezni az info@korhazionkentes.hu e-mail címen lehet.

A felkészítő elvégzésének nincsen előfeltétele, minden segítőt várunk szeretettel!

3. Ki az önkéntes és hogyan segíthet?

Önkéntes minden olyan személy, aki ellenszolgáltatás nélküli munkát végez (költségtérítés megengedhető) és tevékenysége más személy a társadalom hasznára irányul.

Az önkéntes segíthet:

  • betegágy mellett, játszóházakban
    • Kórtermekbe látogatás és igény szerinti segítségnyújtás: meghallgatás, beszélgetés, lelki támasznyújtás beteg és hozzátartozó részére egyaránt, lelkipásztor látogatásának megszervezése, felolvasás, sétáltatás, stb.
    • Ivásban, étkezésben való segítségnyújtás (csak tiszta tudatú kooperáló betegeknél), kisebb ápolási feladatok ellátása, betegek teljesíthető kéréseinek, ill. apró problémák megoldása (pl.: büféből vásárlás, ki-és becsomagolásban való segítés, mentő várása a beteggel)
    • Beteg kérésének ill. igényének tolmácsolása az ápoló, gyógyító személyzet felé.
    • Orvosok és nővérek kéréseinek teljesítése a betegekkel kapcsolatban (az önkéntesek kompetencia határain belül, pl.: mobilizálásban való segítés)
    • Ebéd ill. vacsoraosztásban való segédkezés, vizsgálati anyagok, leletek és egyéb dolgok átszállítása, ágyazás
    • Betegek elkísérése vizsgálatokra (ha a beteg saját lábon erre képes)
    • A kórházba érkező betegek és a hozzátartozók tájékozódásban való segítése
    • Haldokló mellett személyes jelenlét, megnyugtatás, felügyelet, a beteg gondozásában való segítség (szájnedvesítés, izzadtság letörlése) és a hozzátartozók támogatása a nehéz percekben
    • Halál esetén a szobatársak feszültségének enyhítése
    • Gyermekprogramokban játszóházak működtetése, valamint
    • Gyermekekkel és szülőkkel segítő beszélgetés folytatása
    • Kézműves programok szervezése
    • Szabadidős tevékenységek szervezésében segítés

  • betegágytól távoli feladatok elvégzésében
    • kórház kertjének takarítása
    • gyermekkórházakban (belső tér) falak festése figurákkal, mesejelenetekkel
    • önkéntesek irodájában ügyelet vállalása
    • alapítványi irodai munkájában segítés
    • szakmai segítségnyújtás (előadás, esetmegbeszélés tartása)
    • forrásteremtés
    • média-megjelenések szervezése
    • Szt. Margit Kórház kápolnájában felolvasás, áhítat tartása
    • Szt. Margit Kórházban zenélés, éneklés
    • ünnepekhez kapcsolódó műsorok szervezése
    • ünnepekhez kapcsolódóan sütemény sütése

Várunk:

  • egyéneket
  • csoportokat
    • cégeket, vállalatokat (Referenciáink: Motorola Kft., Budapest Bank Nyrt., Publicis Reklámügynökség)
    • iskolákat (Karinthy Frigyes Két Tanítási Nyelvű Gimnázium, SEK Budapest – Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Körösi Csoma Sándor Két Tanítási nyelvű Gimnázium)
    • baráti társaságokat
    • önkéntes csoportokat
    • sportköröket
    • klubokat

Betegágy mellett önkénteseink rendszeresen végzik szolgálatukat, minden más feladatba be lehet kapcsolódni rendszeresen és alkalmanként is.

4. Hogyan segítheti Alapítványunk működését?

  • pénzbeli adomány
  • szolgáltatás adományok
  • kapcsolatok felkutatása
  • információ
  • segítség további támogatók felkutatásában
  • segítség az 1 %-os kampány szervezésében
  • rendezvényszervezés

5. Eredményeink

  • elfogadottá tettük a kórházi önkéntességet Magyarországon
  • 2007-ben 350 önkéntes 13.000 munkaórában teljesített szolgálatot
  • Budapesten és vidéken 8 kórházban és 3 intézményben hoztunk létre önkéntes programot
  • 2006-ban 300 önkéntes 9250 munkaórában teljesített szolgálatot, több mint 15.000 betegnek segítve
  • 2006-ban több mint 100 önkéntes vett részt 2800 órában különböző, az Alapítvány által szervezett képzéseken
  • 2001-2006. között 38.000 munkaórában segítettek önkénteseink több mint 70.000 betegnek
  • önkénteseink rendszeresen részt vesznek továbbképzéseken, előadásokon, szupervízión, esetmegbeszélésen, szabadidős programokon, amelyet számukra ingyen biztosítunk
  • önkénteseinkre biztosítást kötünk
  • rendelkezünk referencia és oktatófilmmel
  • rendszeresek média-megjelenéseink
  • támogatóink megbízható és jó hírű cégek és személyek
  • Uniós és hazai pályázatokon rendszeresen jó eredménnyel szerepelünk
  • Budapesten és vidéken 6 kórházban és 2 szociális intézményben hoztunk létre önkéntes programot
  • Az alábbi szervezetek képviselői tanultak nálunk Módszertani Központunkban, amelyet 2003-ban hoztunk létre azzal a céllal, hogy átadjuk 5 éves gyakorlati tapasztalatunkat, a kórházi önkéntesség módszertanát

Markhot Ferenc Kórház-Rendelőintézet - Eger
MRE - Bethesda Gyermekkórháza, Budapest
Nyírő Gyula Kórház, Budapest
Szent Imre Kórház, Budapest
Országos Gyógyintézeti Központ, Szabolcs utcai Kórház, Budapest
Szent János Kórház, Budapest
Békés Megyei Sclerosis Multiplexes Emberek Közhasznú Szervezete, Gyula
Nefelejcs Egyesület, Nyíregyháza
Fazekas Gábor Idősek Otthona, Hajdúböszörmény
Szociális Háló Egyesület, Pécs
XVII. Kerületi Idősek Otthona, Budapest
Kaposi Mór Megyei Kórház, Kaposvár
Nevitt Gizella Cindy Otthonápolási Szolgálat, Kaposvár
Vakok Állami Intézete
MRE Bethesda Gyermekkórház
Kanizsai Dorottya Kórház, Nagykanizsa fake rolex
replica chanel bag

Természetbeni adományok:
Németh Gábor | Bárd Zsuzsa Ötvös-Ékszerész | Mezocentrum - Budapest és Veresegyháza | Publicis Reklámügynökség | Malév Zrt. | Két Szerecsen Étterem | Culinaris | 'NER Marketing és Reklám Iroda Kft. | Sara Lee Hungary Zrt. | Európa Könyvkiadó | Complott Grafika Kft. | Kudéta Dél-kelet ázsiai Lakberendezés | Hungaro DigiTel Kft. | Agave Könyvkiadó | Zila Kávéház Krisztina Cukrászda Étterem | Interdean Hungária Kft. | Jásdi Pince Csopak, | Omorovicza Kft. | Salsa Diabolica | Simon Margit | Lorincz Zsófia (Sebastian Grand Salon) | Gubányi Andrea | Hontné Takács Klára | Szilágyi Anikó | Magyar Állami Operaház - Erkel Színháza | Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem | Profi Költöztetés Kft. | Intercom Zrt. | Fővárosi Állat - és Növénykert | Chef Parade | Spirithome Lakberendezési Üzlet | Garments Magyarország Kft. | Royal Borház Európa Kft. | Medinilla Virágművészet | Puchner Kastélyszálló | Griff Gentlemen's. | Fiat Nikko | Eurent Autókölcsönző Kft. | Pomo D'Oro Étterem | Zsórykert Panzió és Étterem | Mano D'oro Szalon | Avon | W-Transman | Ász-Kolbász Kft. | Kárpáti István | Kutalik Péter | Bodnár Andrea | MINDLAB Hungary Kft

Társoldalunk:
www.onkent.eu

mystat